Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Kol Germe Ameliyatı Nedi̇r?

Omuz ile dirsek arasındaki bölümdeki hacim artışı ve buna bağlı gelişen sarkmış görüntü liposuction (liposakşın) ameliyatıyla kolaylıkla, izsiz olarak giderilebilir. Liposuction operasyonu ile giderilemeyecek derecede belirgin sarkıklıklar için ise kol germe operasyonu yapılır. Kol estetiği ameliyatı tekniğinde sarkık olan deri ve yağ dokusu çıkarılır. Dirsekten koltuk altına doğru uzanan bir iz kalır. Bu iz kolun vücuda komsu olan kısmında ve koltuk altında gizlenmiş olur.

Kol Estetiği Ameliyatı Kimler Yaptırmalı?

Kol estetiği günümüzde en çok kilo verme sonrası talep ediliyor. Çünkü kısa sürede çok hızlı kilo verme yada spor yapmadan yapılan diyetlerle deri sarkıyor, sarkan derinin yok edilmesi için kol estetiği yapılması gerekiyor. Son yıllarda fazla olarak obezite yani şişmanlık şikayetinden dolayı insanlar mide ameliyatı yaptırdığı için hızla kilo veriyor, bunun sonucunda deri sarkıyor, sarkan derinin kol estetiği ameliyatı ile alınması gerekiyor. Kol estetiği ameliyatı koltuk altında sadece bir kesi ile de yapılabilir aynı zamanda bazı durumlarda koltuk altından dirseğe doğru uzanan bir kesiğe de ihtiyaç olabilir; tabi bu sarkık deri için yapılan bir şey bunun dışında bazı kişiler çok erkeksi ve heybetli bir görüntüye neden olan üst kol kalınlığı yani omuz ile dirsek arasındaki kolun çap genişliği söz konusu olabiliyor. O zaman lipoliz ile liposakşın da gündeme gelebilir. Lipoliz ve liposakşın uzun bir işlem değildir, yarım saat süren bazen lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Eğer özellikle kol germe ile birlikte planlanıyor ise, ister koltuk altından, ister koltuk altı ve dirsek bölgesi arasından yapılsın genel anestezi uygulanması gerekebilir. Ağrılı bir işlem değildir, eğer uygun kişiye doğru teknik ile kombinasyon uygulanırsa sonuçlar yüz güldürücü olur.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.