Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Vajina Estetiği Nasıl Uygulanır?

Plastik cerrahi uygulamalarının içinde yer alan Labioplasti, genel anestezi altında uygulanır. Sarkan iç dudak toparlanarak dışardan bakıldığında görünmeyecek hale getirilir. Operasyon yaklaşık 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir. 1 gün hastanede yatış gerçekleşir. Ameliyat bölgesinde ağrı, hassasiyet ve dış dudaklarda ödem oluşabilir. Bu durum normaldir. 7 ile 10 gün içinde kendiliğinden geçer. Eriyen dikişlerin tam anlamıyla iyileşmesi 1 ay sürer.
Labioplasti uygulaması kişinin özgüvenini yükseltirken, çeşitli hastalıklara karşı da önlem almamızı kolaylaştıran bir operasyondur.

Labioplasti

Genital estetik yani vajina estetiği; birçok kadının çekinip, dile getiremediği bir sorundur. Son zamanların çok tercih edilen estetik uygulamalarından biridir. Genital bölge problemleri, kişinin sosyal hayatını etkileyerek psikolojik anlamda sıkıntı yaratabilecek derecede önemli bir estetik sorundur. Genellikle normal doğum yapan kadınlarda daha sık rastladığımız iç dudak sarkması, ergenlik döneminde de görülebilen yapısal bir durum olabilir.
Cinsel hayatımızda özgüven eksikliği yaşatan bu sorun, sağlık açısından da önem arz etmektedir. Dış dudaklar, iç dudakları muhafaza eder ve dış etkenlerden korur. İç dudak, dış dudağın dışına sarktığında enfeksiyon kapma olasılığı çok yükselir. İç dudak sarkması, cinsel hayatı da olumsuz etkilemektedir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.