Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Annelik Estetiği (Mommy Makeover) Nedir?

Hamilelik, vücutta aşırı kilo almaya ve şekil bozukluklarına sebep olur. Bu süreçte aldığı kiloları verememekten korkan kadınlar psikolojik olarak zorluk çekebilirler. Kadınlara korkularını gidermekte yardımcı olan annelik estetiği (mommy makeover) işlemi ile vücudun toparlanması daha fit ve orantılı görünüm alması mümkündür.

Annelik Estetiği Neden Yapılır?

Doğum ve emzirme döneminde, vücutlarda sarkma ve memelerinde boşalma olduğu için deri fazlalıkları meydana gelebilir. Kilo alınıp verilmesi kol ve bacaklarda yağlanmaya ve gevşemelere neden olabilir.
Annelik Estetiği (Mommy Makeover) İşleminde Neler Yapılır?
• Meme dikleştirme
• Meme küçültme
• Karın germe
• Kol ve bacak germe
• Meme büyütme
• Liposuction
• Vajina estetiği
İşlemleri yapılmaktadır.

Meme ameliyatları isteniyor ise emzirme süreci bitmeli ve üzerinde en az 6 ay – 1 sene geçmiş olmalıdır. Karın gerdirme isteniyor ise doğumdan sonra kasların toparlanması için maksimum 1 sene beklenmesini öneriyoruz.

Genellikle bir kadının annelik sürecinde en çok deforme olan bozulan bölgeleri Göğüsler ve karın bölgesidir. Hastaların talepleri dikkate alınarak sizin için en sağlıklı ve en kalıcı yöntemi buluyor ve planlamasını buna göre yapıyoruz. Emzirme döneminde göğüsler normal ölçünün yarısı kadar daha büyümektedir. Emzirme süreci bittikten sonra hacmini kaybetmiş, sarkmış göğüsler için en doğal görünümü vermeye özen gösteriyoruz. Karın kasları ve dokular gevşemektedir. Eğer hasta sezeryan ile doğumunu gerçekleştirmiş ise sezeryan kesiğinden karın germe işlemi yapılabilir ve memnun kalmadığı sezeryan izi estetik olarak düzeltilebilir. İz görünürlüğü minimuma indirilmeye çalışılır.

Evet. Kişi isterse tekrar çocuk yapabilir. İşlemin kalıcılığı için daha sonra çocuk düşünmeyen kadınlar işlemi yaptırdığında daha kesin ve daha kalıcı sonuçlar alabilirler. Çünkü hasta tekrar çocuk istediğinde, aynı hamilelik süreçlerini tekrar yaşayacağı için vücudunda hafif sarkmalar ve gevşemeler oluşacaktır fakat ilk hamilelik süreci kadar vücudu deforme olmayacaktır.

Annelik estetiğinde tüm bu işlemler aynı anda yapılabilir. Hastanın durumuna ve taleplerine göre farklı ameliyat süreçleri planlanabilir. Bazı ameliyat ve operasyonlarda dinlenme ve kontrol süreçleri olduğu için en iyi ve en kısa zaman aralığında işlemleriniz yapılabilir. İşlem süreçlerinin farklı zamanlarda yapılması dinlenmenizi ve sosyal hayatınızdan geri kalmamanıza olanak sağlar
Birden fazla işlem aynı anda yapılmışsa iyileşme için hastanın ihtiyaç duyacağı zaman uzayacaktır. Bu sebeple iyileşme süresi kişiden kişiye ve işleme göre değişiklik gösterir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.