Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Göz Kapağı Estetiği

Yorgunluk, stres, uykusuzluk, ilerleyen yaş nedeniyle veya mimikleri çok kullanmaya bağlı olarak ya da, genetik yatkınlık neticesinde alt ve üst göz kapağında kabarıklık, pörsümüş görünüm ve kırışıklıklar oluşabilir.
Üst göz kapağındaki cilt sarkıklıkları görme ile ilgili sıkıntılara da neden olabilir. Bu durumda kişi ne kadar bakımlı olursa olsun bitkin, mutsuz, bezmiş ve olduğundan yaşlı görünecektir. Bu istenmeyen yüz ifadelerinden kurtulmak ve bakışlara diri, canlı bir görünüm kazandırmak amacıyla göz kapağı estetiği ameliyatları yapılır.

Ameliyat sonrası hasta, göz çevresi makyajını istediği şekilde ve kolaylıkla yaparak gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarabilir. Göz kapağı estetiği ameliyatlarında eğer ihtiyaç var ise göz şekli de değiştirilerek daha çekici bir görünüm elde edilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiğinde kesi yeri tam olarak üst göz kapağının kendi üzerinde katlantı yaptığı yerdir. Alt göz kapağı estetiğinde ise kapağın iç kısmından veya kırpık sinirinden bir kesi yapılabilir (resimde sarı çizgiler). Her iki göz kapağında daha sonra fıtıklaşmış yağ torbacıkları alınır, gevşemiş göz çevresi kasları onarılır, cilt fazlalığı alınır. Göz çevresi çukur görünümlü bazı kişilerde ise yağ enjeksiyonları veya mevcut yağ dokusunun çıkarılmayıp şekillendirilmesi daha estetik bir görünüme neden olacaktır. Eğer burun-yanak ve göz çevresi arasında bir çukurluk mevcut ise burası için üretilen protezlerle bu sorun da giderilebilir.

Göz kapağı derisinin çok ince olması nedeniyle göz kapağı estetiğinde neredeyse hiç iz kalmaz diyebiliriz. Dikişler 3. gün alınır bir hafta sonra da yaklaşık %90 oranında izler hafifler, sadece hafif bir pembelik kalır. Bir süre sonra da renk değişikliği belirsizleşip yok olur. Eğer operasyon göz kapağının iç kısmından yapılmış ise zaten deri üzerinde hiç iz oluşturulmamıştır.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.