Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Gamze Nedir?

Gamzeler, bazı insanlarda doğuştan var olmaktadır. Aslında kasların kısa kalması sonucu meydana gelmektedir. Yine de estetik açıdan sempatik ya da çekici bir görüntü yaratabilmektedirler. Fakat doğuştan gelen gamzeler zamanla kilo alıp vermeye bağlı olarak ya da yaş ilerledikçe belirginliğini kaybeder.
Estetik sırasında, yanaktaki kas dokusunun işlevini yavaşlatıcı işlemler yapılarak, kasın görevini yerine getirmemesi sağlanır. Böylece istenilen bölgelerde gamzeler oluşturulur. Günümüzde kadınlar arasında çok tercih edilen bir operasyon olan gamze estetiği, erkeklerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Kadınlar genellikle gamzeyi yanak bölgesinde tercih ederken, erkeklerse çene gamzesini tercih etmekte. Bunun yanı sıra bel bölgesinde olan VENÜS diye adlandırılan gamzelerde oldukça revaçtadır.

Gamze, genellikle yüz kısmında burun yanına doğru kasların kısa kalması sonucunda doğuştan meydana gelen çukur olarak tanımlanmaktadır. Aslında bir kusur olarak gözükse de kişiye sempatiklik kattığından dolayı, kişilerin son zamanlarda ilgi odağı haline gelmiştir. Böylelikle gamze estetiği ortaya çıkmıştır. Gamze estetiği, gülüş esnasında gamze arzulayan 18 yaşını doldurmuş bireylere uygulanabilir.

Yanakta Gamze Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 30 dakika sürecek operasyon öncesinde, yüzde veya yanakta hangi bölgelerde tam olarak gamzelerin çıkacağı muayene sürecinde belirlenir. Lokal anestezi altında yapılabilen gamze estetiği, yüzde hangi bölgede yapılması isteniyor ise o bölgede kasların dikimiyle başarılı bir biçimde gerçekleşir.
Gamze estetiği sonrasında da dikim işleminin gerçekleştirildiği bölgede biraz şişlik görülebilecek olsa da bir haftada bu tür bir rahatsızlık da ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda da dikiş ipleri eriyecek ve gülerken gamzeleriniz de kendini belli ederek ortaya çıkacaktır. Gamze estetiği öncesi ve sonrası estetik yaptıracaklar açısından önem arz etmektedir.
Dikkat edilmesi gereken nokta ise ameliyat olan kişinin ameliyat olduğu gün yumuşak besinler tüketmesidir. Birkaç gün süreyle ağrı hissedilmesi de gayet normaldir. Uzman doktorunuz tarafından size yazılacak olan antibiyotikler ve ağrı kesici ilaçları aksatmadan kullandığınız takdirde de bu ağrılar bir sorun teşkil etmeyecektir.

Yanaklarda olduğu kadar popo bölümünde de gamze estetiği yapılabilmektedir. Vücutlarının kalça bölgelerinde doğal bir kıvrım elde etmek isteyen kişiler de bu tür ameliyatlara başvurabilmektedir. Liposuction ameliyatı esnasında gerçekleştirilecek olan kalça kısmında oluşturulması işlemi çift taraflı ve simetrik olarak da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede de kalçada daha etkili bir görüntü yakalaması aşamasında da bu tür müdahaleler devreye girmekte ve gamze estetiği yapılabilmektedir.
Estetik ameliyatların bir türü olan gamze oluşumu, Venüs gamzesi ile de devreye girerek; bel, sırt ve kalça kısmında yapılacak olan cerrahi müdahalelerle de kendini gösterecek seviyede yer almaktadır. Bu anlamda da bel bölgesinde doğal niteliklere sahip olacak şekilde kıvrımlar da elde edilmesinde de cerrahi müdahaleler gereklidir.
Venüs gamzesi ise 20 dakika kadar süren bir işlemdir. Deri altı yağ dokusu lokal anestezi ile inceltilir ve böylelikle venüs gamzesi meydana gelir. Operasyon esnasında da herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.