Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Yanak İnceltme Estetiği

İdeal bir yüz görünümüne kavuşmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlardan biri olan bişektomi, yüz hatlarının orantılı bir hâle getirilmesi için uygulanır. Bazı durumlarda kişi, ideal kiloda olsa dahi mevcut yüz yapısındaki yağ oranı nedeniyle kilolu görünebilir. Kişiyi rahatsız eden bu görüntü yanak inceltme estetiği (bişektomi) ile kolayca giderilebilmektedir.
Bişektominin, kolay bir cerrahi işlem olması da son dönemlerde en çok tercih edilen estetik işlemlerden olmasını sağlamıştır.
Bişektomi kısaca, elmacık kemiğinin daha da belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha belirgin hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınması işlemidir.

Bichectomy Ameliyatı

Uygulama kişinin ve doktorun ortak tercihine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Ağız içinde açılan küçük bir kesi ile o bölgedeki yağ dokusunun belli bir kısmı alınır. Yaklaşık yarım saat süren bu işlemde kesik izi yanağın içinde olduğu için estetik açıdan sizi rahatsız edecek hiçbir görüntü oluşmamaktadır. İşlem sonrası kısmi ağrı ve şişlikler meydana gelebilmektedir. Hasta aynı gün evine gidebilir. İyileşme süreci ise hastanın ağız içini sürekli hijyenik tutması ile doğru orantılıdır. Bu süreçte gargara ve diş fırlama işlemleri dikkatli bir şekilde yapılabilmektedir. Yanak içi dikişler birkaç gün içinde kaybolacaktır. Operasyonun sonucu 3-4 hafta içinde net bir biçimde görünmektedir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.