Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

PB Serum

Pb serum ile bölgesel incelme için özel olarak tasarlanmış zayıf çapraz bağlı yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asit ve enzimatik reaktifler içeren bir cihazla uygulama yapılır. Bu enzimatik reaktifler lipaz, kollajenaz ve liyaz olarak adlandırılır. Enzimleri tedavi etmek için kullanılan Pb serumun içindeki asitler enzimlerle buluşarak vücuttaki kasların çalışmasına yardımcı olur.
İspanyol kökenli bir ilaç olan bu serum, yalnızca Pb serum ile bölgesel incelme değil başka hastalıkların da tedavisinde kullanılabiliyor. İçerisindeki lipaz yağ yakmak için kullanılıyor ve özellikle kilo vermek isteyen kişiler bu hizmetimizi tercih ediyor. Diğer bir enzim olan kollajenaz, kötü enzimleri yok eder ve iyi enzimler üretir.
Medium formları yağ dokularını inceltmek ve yağ yakmak için kullanılıyor. Kilolu ve yağ oranı fazla olan kişilere uyguladığımız medium form sayesinde, incelme sağlanıyor. En fazla uygulandığı bölgelere bakıldığında bunları çene altı, kollar, baldırlar ve karın bölgesi olarak sayabiliriz. Medium serisine bakıldığında yağları yakmanın yanında bölgenin toplanmasını ve sıkılaştırmasını sağlar.

Pb Serum Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Dokuda damar dışına sızan ve kan dolaşımını yavaşlatan lenj drenajını bozarak ödemin azalmasını sağlıyor. Yaşlanan ve bozuk kolajen içeren dokuların yerine taze kolajen üretir. Lipaz dokuda sıkışan yağların da incelmesini sağlayarak ve daha sağlıklı cilt görünümünü beraberinde getirir.
Enjeksiyon yöntemiyle uygulanan bu Pb serum ile bölgesel incelme, çeşitli ürün gamı sayesinde geniş endikasyon yelpazesine sahiptir. endojen olarak vücutta bulunan enzimleri tedavi edici özelliktedir ve belirli dozda verilerek iyileşme, onarma etkileri vardır.

Pb serumun sahip olduğu her bir enzim farklı bölgelerde ve farklı sorunlar için kullanılır. Çeşitlerine bakıldığında high, medium ve low olarak üç farklı çeşide sahiptir. low olan formu gözaltı torbalarında etkilidir ve bu torbaları  sıkılaştırmanın yanında gözeneklerin açılmasını da sağlıyor.
Sadece gözaltı değil, uygulandığı her bölgede sıkılaştırma sağlayarak daha güzel bir görünüm kazandırıyor. Cildi yeniliyor ve genellikle 2 seansta gözle görülür bir etki yaratıyor. Kişiye göre bu etki ilk seanstan itibaren görülebiliyor. Seans sonrası ağır spor yapmak, buharlı ortamlara girmek önerilmiyor.

Pb serumlar yaşlıların kırışıklıkları, ciltlerin gençleşmesi, katlı ciltlerin toparlanmasında, yanık ve yara izlerinin tedavisinde, sivilce izlerinde, selülit tedavisinde kullanılıyor. Enzimlerine göre kullanım alanlarına bakacak olursak kollajenaz, uygulama bölgesine bağlı olarak vücuttaki sağlıksız olan kolajenleri yok ederek düzenli ve yeni kolajen üretimini destekliyor. İnsan derisinde bulunan kolajen formunun %80’i tip 1 iken %20’si tip 3’tür. Bu madde cilde esneklik ve pürüzsüzlük kazandırır. 25 yaşın üzerindeki kişiler her yıl bunun %1,5 kadarını kaybeder ve böylece kırışıklıklar meydana gelir.
Kollajenaz sayesinde yeni kolajenler üretilerek bunun önüne geçilmiş oluyor. Bu yüzden bu enzimin kullanım alanları tüm yüz ve vücutta yenilenme, bağ dokularının yenilenmesi, cildin esneklik kazanması, yaşlanma belirtisi olan kırışıklığın önlenmesi ve giderilmesi, akne izlerinin azaltılması olarak sayabiliriz.
Lipaz ise lipit metabolizmasını hızlandırarak trigliseridlerin parçalanmasını sağlıyor. Yani kullanım alanı olarak yağ hücrelerinin hacmini azalttığı söyleyebiliriz.  Liyaz, su birikiminde sorumlu olan polisakkarit moleküllerini parçalıyor ve sıvıların serbest bırakılmasına yardımcı oluyor. Bu da demek oluyor ki bu enzim dokulardaki ödemlerin azaltılmasını sağlıyor.
Pb serum ile bölgesel incelme işlevinin yanı sıra farklı alanlarda da kullanılabiliyor. Serum formlarına göre kullanım alanlarına bakıldığında high olan formu ameliyat, yara izleri gibi birçok izin yanında selülitlerde de kullanılıyor. Çatlak izleri, pürüzlü ciltler, yanıklar, hipertropik, atropik ve keloid izler, deri grefti entegrasyonu gibi durumlarda da high formu kullanılıyor. Boyun kırışıklıklarında ve gevşekliklerinde, karın yağlarında, sarkmalarda, selülit görünümlerinin düzeltilmesinde yine high formu kullanıyoruz.
Medium form ise, fibrözite ile ilgili olan yağ birikimlerini yok ediyor. Diz üzerindeki kırışıklıkları ve gevşekliklerin tedavisinde de bu formu kullanıyoruz. Son olarak low olan formu, ödemli fibrötik durumlarda sıvıların serbest bırakılması, yani ödemin giderilmesi için kullanılıyor. Aynı zamanda gözaltı torbalarında da bu form kullanılıyor. Pb serum ile bölgesel incelme genellikle 3 hafta arayla 2 ila 6 seans arasında kullanılıyor. Seansların sayısına hekimlerimiz, sizi muayene ederek karar veriyor.

Sorunlu bölgeler enjekte edilerek uygulanan Pb serum, bölgesel incelme sağlıyor. Karın, kol ve bacak içlerinde sıkça kullanılan bu tedavi yöntemi sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün oluyor. İlk seanstan itibaren etkisini gösteren uygulama, dokuya hapsolan yağların parçalanmasını, ödemleri ve sarkmaları önleyerek cilt dokusunun yenilenmesini sağlıyor.

Hemen hemen herkese uygulanabilen bu tedavi, yalnızca 18 yaş altındaki kişilere uygulanamıyor. Herhangi bir zararı uzmanlarımız tarafından görülmese de cildin çok taze olmasından dolayı Pb serum uygulamasına gerek duyulmuyor. Hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme gibi durumlara maruz kalan kişilerde yağlanma daha fazla ortaya çıktığından bu kişiler Pb serum ile bölgesel incelme tedavisini tercih ediyorlar.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.