Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

Son yıllarda sıkça tercih edilen iğneli mezoterapi uygulamasına alternatif olarak geliştirilen iğnesiz mezoterapi ile artık ağrı ve acı olmadan cildi yenilemek mümkün.

Mezopeelingin en önemli özelliklerinden biri içeriğinde bulunan etkin karışımdır. Ayarlanmış oranlarda TCA (Tricarboksilik asit) ve H2O2 kombinasyonu içeren yöntem, cilde hasar vermeden fibroblast büyüme faktörlerini uyararak ciltte etki sağlar. Böylece ciltte iğne kullanmadan, iğnesiz olarak bio güçlendirme ve canlandırma sağlanır. Uygulama sonrasında cilt altında kolajen üretimi ve güçlü lifting etkisi devam ederek cildin sorunlarını tedavi eder ve yeni kolajen oluşumunu tetikleyerek hücrelerde biyolojik uyarım gerçekleştirir. 

Mezoterapi yaptırmak isteyen, ancak iğneleme işleminden korkan hastalar için ideal olan Mezopeeling, yüz, boyun, göğüs ve dekolte bölgelerinde yaşanan sarkma, gevşemeye yönelik sıkılaştırma, skar ve iz tedavisi, çatlak tedavisi ve leke tedavisinde kullanılır. Uygulamadan başarılı sonuçlar da elde edilmektedir.

 

İğnesiz Mezoterapinin Faydaları Nelerdir?

TMC 3 + ACTION; TCA, Kojik Asit, Mandelik Asit, Laktobionik Asit, C Vitamini, Resveratrol, Lipoik Asit, Organic Silica, DMAE ve Atkuyruğu ekstraktı içerir. Fibroblastları uyararak kolajen ve elastin üretimini destekleyen, iğnesiz cilt canlandırma programıdır. (Medical Device) Topikal kullanım içindir.

7 FARKLI ETKİ GÖSTERİR;
Biyolojik Canlandırmaya destek
Antioksidan etki
Elastikiyet Kaybının önlenmesine destek
Cildin yenilenmesine destek
Cilt tonu dengelemeye destek
Aktif Akne ve Skarlarına destek
Kronolojik ve Foto Yaşlanmaya destek
 
İğnesiz Mezoterapi Avantajları
Tamponlu kimyasal maddeler içermez.
İğnesiz, acısız, güvenlidir.
Kısa tedavi seansları,
Uygulama ortalama 15-20 dakikadır.
Yaş ve cinsiyete bakmaksızın her hastaya uygundur.
Yüzeysel tahriş ve iritasyon yaratmaz.
Uygulama sonrası sosyal hayatta dönüş sağlar.
Foto hassasiyet oluşturmaz.

Aktif Akne, skar doku, elastikiyet kaybı, kırışıklık, foto ve kronolojik yaşlanma şikayeti olanlar, daha canlı ve aydınlık bir cilt isteyenler, iğneli işlemlerden korkanlar.

7-10 gün aralıklar ile 4-6 uygulama yapılır. Devamında; doktorunuzun uygun görmesi durumunda, her ay düzenli olarak 1 defa yapılabilir.

Yüze ilave olarak, boyun, dekolte, eller, kol içleri, dirsekler ve dizler.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.