Dr. Hasan Fındık

Hayatı Yenile..

Fransız Askılama Yöntemi Kimler İçin Uygundur?

Cerrahiye başvurmak istemeyen ve cildinin eski görünümüne kavuşmasını isteyen kişiler için en ideal uygulamadır. Cerrahi yüz operasyonuna alternatif olan bu işlem ile yaşlanma süreci geciktirilmektedir.

Fransız Askı yöntemi, yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi, kısmi yüz felci geçiren hastalarda da uygulanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile uzun yıllar cilt altında kalması mümkündür.

Fransız Askısı Cerrahi Operasyona Alternatif Olabilir mi?

Son yıllarda ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemlerinin oldukça başarılı şekillerde uygulanmasıyla durumun biraz tersine döndüğü söylenebilir. Fransa’da geliştirilen, içi polyester dışı ise ciltle uyumlu silikon malzemeden üretilen iplerle yapılan Dinamik Yüz Askısı, sarkmaları düzeltmek ve yüzü eski genç görünümüne kavuşturmak için kullanılan güvenli ve ameliyatsız bir yöntemdir.

Yüzümüz zaman içerisinde yer çekimine ve yaşlanmaya engel olamamaya başlar. Zayıflayan bağ dokusu, kolajen ve elastikiyet kaybı nedeniyle yüzümüz kırışır. Yaşımızı ele vermeye, hatta olduğumuzdan daha yaşlı görünmeye başlarız. Bu kırışıklıklar bizi yorgun, sinirli ve mutsuz gösterir. Dolayısıyla bu durum, kadın-erkek ayırt etmeksizin sosyal hayatımızı olumsuz etkiler.

Fransız Askısı ile;

• Hatlarını kaybetmeye başlamış yüz ovali yeniden şekillenir, elmacık kemikleri belirginleşir, düşmüş kaşlar eski haline gelir bakışlara ifade katılır.
• Ciltle yüzde yüz uyumlu iplikler kaslara etki etmediği için tamamen doğal bir görünüm sağlanır. Kişi kendi yüz yapısının daha genç haline geri döner. Adeta zaman geri alınır.
• Uygulama sonrasında iplikler etrafında hızlı bir şekilde kolajen üretimi başlar. Bu da yapılan işlemi destekler, cildiniz aydınlık, parlak bir görünüme kavuşur.
• Sonuç olarak ortaya tamamen yenilenmiş ve eski diriliğine kavuşmuş bir cilt çıkar.

İşlem sonrasında fark hemen anlaşılır. 1. hafta sonunda cildiniz %90 oranında yeni halini alır. Yaklaşık olarak 2. ayın sonunda ise tüm yüz iplerle entegre olur.

• Kısa süreli enjeksiyon yöntemleri ile istediği forma kavuşamayan, ancak cerrahi operasyon için de henüz genç olan hastalar kalıcılık süresi 5-10 yıl arasında değişen bu yöntemle rahat ediyor.
• Doğal ifade asla bozulmadığı için, bu konuda kaygıları olan kişiler, ekran yüzleri, siyasiler ve iş insanları tarafından daha çok benimseniyor.
• Cerrahi operasyonlarda oluşabilecek riskler, iyileşme süreci, sonrasında memnun kalmama gibi riskler barındırmadığı için kişilere daha çok güven veriyor.
• İplerin esnek olması sebebi ile oldukça rahat kullanılabilmesi ve kopma riski olmamasından dolayı mimikleri kısıtlaması mümkün olmadığı için, hastalar, konforlu ve güvenli biçimde gergin bir görünüme kavuşabiliyor.

Yüz:

• Yanaklar,
• Elmacık kemikleri,
• Çene altı,
• Yüzün oval bölümleri,
• Kaşlar,
• Boyun.

• İplikler sadece hacimsel değişiklik yaratır. Bu tekniğin aşırı derecede kırışmış ve sarkmış ciltler için uygun olmadığını unutmamak çok önemlidir.
• Hastalar sonucu verimli olmayacak durumlarda doktorun onlara işlem uygulamayı kabul etmeyeceğini bilmelidirler.
• Etkili ve estetik açıdan hoş bir görüntü elde etmek için cilt ince olmalıdır ve hafif derecede gevşeklik göstermelidir.
• Cilt çok ince ve kırışmış ise sonuç istenen düzeyde olmayacaktır.
• Cilt kalın ve çok ağır ise ipler bu işlem için yetersiz kalacaktır.

Askılar mimik hareketleri ile uyumlu, doğal görüntüyü bozmadan ve dışarıdan bir gözün fark edemeyeceği şekilde uygulandığı için, derinleşmiş çizgileri açar ve sarkmaları toparlar. Kişinin kendini mutsuz etmesine sebep olan görüntüyü ortadan kaldırır. Dikişsiz, acısız ve konforlu bir şekilde lokal anestezi ile uygulandığından, hastanede yatmanız gerekmez, sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır.

Tüm bunlara ek olarak süspansiyon etkisi sayesinde yukarıya doğru bir kuvvet uygulayarak yer çekimi nedeniyle oluşmuş sarkmalarda son derece etkilidir.

35 yaşından 70 yaşına kadar ihtiyacı olan kadın-erkek tüm hastalarda kullanılabilir.
Yara yapmaz ve iz bırakmaz, ameliyat değildir.
Genel anestezi ile uygulanmadığı için hastanede kalmanız gerekmez.
Ortaya çıkan sonuçlar oldukça doğaldır.
Mimiklerde değişiklik olmaz.
Gevşeme hissedildiği zaman tekrar gerdirme işlemi uygulanabilir
Lokal anestezi altında işlem neredeyse ağrısızdır
2 gün ila 2 hafta arasında iyileşme süreci tamamlanır.
Eğer tekrarlanmak istenirse beş yıl sonra tekrarlanabilir.

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.