+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
PB SERUM

PB SERUMPB SERUM


Pb serum HA1.5 Fibroz dejenerasyonunun tedavisi ve önlenmesine dönük özel olarak tasarlanmış zayıf çapraz bağlı özel bir HMWHA (Yüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit) türüdür. Anti-inflamatuar ve rejeneratif özelliklere sahip olan bu ürün hasarlı dokulardaki kollajen liflerinin yeniden şekillendirilmesini tetikler.

Benzersiz özellikleri sayesinde, uyguladığımız tedavinin temelini oluşturur ve fibroblastların hiper proliferasyonuna karşı savaşmak, pro-fibrotik faktörlere inhibe etmek ve dermişteki kollajen matrisinin yeniden düzenlemesini teşvik etmek için kullanılır.

Enzimatik Reaktifler
Enzimatik reaktiflerimiz, ileri hücre tedavisi için belirlenmiş olan ve tedavide pbserum HA 1.5’in yardımcı maddeler, olarak kullanılabilen lipaz, kolajenaz ve liyaz kombinasyonudur.

KOLAJENAZ:
Yanlış şekillendirilmiş kolajen liflerini parçalar ve yeni kolajen liflerini sentezlemek için fibrolastı uyarır.

LİPAZ:
Trigliseritlerin gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanmasını sağlar ve adiposit veya çevresindeki dokuya zarar vermeden adiposit hacmini azaltır.

LİYAZ:
Sıvı tutulmasını azaltarak ve doku geçirgenliğini arttırarak hücre dışı matristeki proteglikanları parçalar.

PB Serum Çeşitleri
PB serum temel olarak 3 farklı çeşitte incelenir. High, medium ve low olarak sıralanan bu PB serum çeşitlerine daha yakından bakalım.

HIGH:
Her türlü yara izi, ameliyat sonrası skar yada akne sakarı ve selülit gibi dirençli fibroz süreçlerini tedavi etmeye yardımcı olur.
Ameliyat sonrası fibroz, skarlar (hipertrofiki atrofik, keloid), yanık tedavisi gören hastalarda, çatlaklar ve portakal görünümlü cilt.

MEDIUM:
Fibroz ile ilişkili yağ birikmelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
Yağ fazlası içeren fibroz, lipomlar.

LOW:
Ödem içeren fibrotijk süreçloerde sıvı tutulumunun azaltılmasına katkıda bulunur.
Fibrozun eşlik ettiği ödemler, perioküler torbalar, sarkmalar.
 


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği