+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
MEME (GÖĞÜS) DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

MEME (GÖĞÜS) DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

MEME (GÖĞÜS) DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

MEME DİKLEŞTİRME (MASTOPEXİA) AMELİYATI NEDİR ?

Büyük göğüslerin sarkık olma olasılığı daha yüksekken, bazen hamilelik, emzirme vb. sebeplerden dolayı küçük memeler de genç ve dik görünümlerini yitirerek sönük bir balon gibi sarkık görünebilirler. Meme büyüklüğünü değiştirmeden sadece sarkıklığın giderilmesi ameliyatlarına meme dikleştirme ameliyatı denir. Çok sayıda meme dikleştirme ameliyat tekniği vardır. Bu ameliyatların bir kısmi lokal anestezi altında yapılabilir. Sonuçları mutlu edicidir. Bu ameliyat sonrası memeler diri bir görünüm kazanırlar.

meme dikleştirme

 

HER İKİ MEME ARASINDAKİ SARKIKLIK VEYA BÜYÜKLÜK OLARAK BİR ASİMETRİ VARSA YA DA AREOLA DENİLEN KOYU KISIMLARIN BOYUTLARI FARKLIYSA BUNLAR DÜZELTİLEBİLİYOR MU ?

Meme ve areola asimetrileri hem küçültme hem büyütme hem de dikleştirme operasyonlarında simetrik hale getirilir. Eş zamanlı olarak meme sarkıklıkları da düzeltilir. Eğer meme büyüklüğü normal ama sarkıklık mevcut ise büyüklük değiştirilmeden sadece meme dikleştirme ameliyatı uygulanır.

Meme ucunun dışarıya doğru çıkamadığı, çukur şeklinde içeride kalmış olduğu memelere yapılabilecek bir şey var mı?

Meme ucunun içeride olması hem görünümü nedeniyle sıkıntı nedeni olur, hem cinsel hayati etkiler hem de emzirme döneminde birtakım yetersizliklere yol açar. Meme başı, cerrahi olarak dışarı çıkarılabildiği gibi çok çıkıntılı meme ucunu da küçültmek mümkündür.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR?

Hangi tekniğin uygulanacağına karar verilmesi memenin sarkıklık derecesine ve meme dokusunun miktarına bağlıdır. Meme küçük, hafif düzeyde sarkık, cilt kalitesi iyi ise silikon protez ile meme büyütülürken aynı zamanda dikleşme de sağlanır. Meme orta ve ileri derecede sarkık, meme dokusu yetersiz ve boşalmış gibi görünüyorsa bu durumda meme başı renkli kısım çevresinde çepeçevre ve bu çizgiye dik bir çizgi olacak şekilde cerrahi kesi yapılarak meme dikleştirme ameliyatı uygulanır ve dolgunluğu da sağlamak için silikon protez yerleştirilmesi uygun olur. Meme orta ve ileri derecede sarkık, dolgunluğu da iyi ise bu durumda sadece meme dikleştirme ameliyatı daha uygundur.

MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLARINI NASIL GÖREBİLİRİM ? MEME DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ FİYATLARINI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM ?

Göğüs dikleştirme estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek, göğüs dikleştirme estetiği fiyatlarını öğrenmek için form doldurarak veya whatsapp'tan bize yazarak iletişime geçebilirsiniz.


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği