+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
Kombine Estetik Operasyonlar

Kombine Estetik Operasyonlar

Kombine Estetik Operasyonlar

KOMBİNE ESTETİK NEDİR ?

   Kombine estetik aynı anda birden fazla ameliyatın yapılmasıdır. Bu ameliyatlar aynı bölgede de olabilir, farklı bölgelerden de olabilir. Örnegin yüz ile vucüt gibi veya vücudun farklı bölgelerinden olabilir. Eş zamanlı yapılan estetik ameliyatlara kombine ameliyatlar denir.

KOMBİNE ESTETİK NEDEN TERCİH EDİLMELİDİR ?

  Eğer sağlık açısından bir sıkıntı olmayacak ise kombine şekilde yapılmış ameliyatlar bir kaç şekilde fayda gösterir. Birincisi tek anestezi ile birden fazla ameliyatın yapılması, ikincisi iyileşme sürelerinin birleşmesi, örnek ile açıklamak gerekir ise A ameliyatının iyileşme süresi 5 gün , B ameliyatının iyileşme süresi de 5 gün ise iki ameliyatın kombine şekilde yapılması ile iyileşme süreleri aynı anda başlayacağı için toplam iyileşme süresi 5 gün olacaktır. Kombine estetiğinin tercih edilme nedenlerinin üçüncüsü de ekonomik nedenlerdir çünkü aynı anda yapılacak ameliyatların ortak masraflaroı olacağı için fiyat daha düşük olacaktır. Dördüncüsü estetik uyumu sağlamak daha kolay ve başarılı olacaktır. Örneğin meme ameliyatı ile kombin edilecek karın germe, lipoliz ve liposuction ameliyatlarının yapılması vücudu daha hoş gösterebilir yada yüz ve boyun gençleştirme ameliyatı ile göz kapağı ve kaşın kaldırılması veya burun operasyonu yapılması estetik uyum sağlamak açısından daha hoş bir sonuca neden olacaktır.

KOMBİNE ESTETİK FİYATLARI DAHA UYGUNA MI GELİYOR ?

  Kombine estetik ameliyatı fiyatları, tekli estetik ameliyatlardan daha uygun bütceli olur. Bir estetik ameliyatı için gerekli şartların başında hastane ücreti gelir sonrasında ameliyathane ücreti, kan tahlilleri ve kullanılacak sarf malzeme ücretleri olarak ana başlıklar altında söylenebilir. Örneğin kan tahlilleri bir ameliyatta yapılsa iki ameliyatta yapılsa aynı fiyatlandırmaya tabiidir. Aynı şekilde hastane ücreti, ameliyathane ücreti de birden fazla ameliyat olunacak diye fiyatları iki katına çıkarılmaz. Bu da daha ekonomik bir fiyat oluşturacaktır.

EN SIK YAPILAN KOMBİNE ESTETİKLER NELERDİR ?

  En sık yapılan kombine estetikleri kişinin ihtiyacı olan bölgelere göre değişiyor. Örneğin bir kaç hamilelik geçirmiş kadın, emzirmiş bir anne doğal olarak meme estetiği, karın estetiği, yağ aldırma, genital bölge estetiği ve vajen daraltma gibi operasyon kombinasyonlarına ihtiyaç duyabilir. Bir diğer yapılan kombine estetiği ise, mide ameliyatı olmuş yada spor ve diyet ile çok kilo vermiş bir kişi germe ameliyatlarını aynı anda olabilir. Germe ameliyatları olarak bacak germe, kol germe, sırt germe operasyonlarını sayabiliriz. Bir başka kombine estetiği ise ani stres nedeni ile aşırı yıpranmış veya yaş nedeni ile oluşan yaşlı görünüm için örneğin yüz germe, boyun germe aynı zamanda el bölgesinin gençleştirilmesi, göz kapağı gibi kombinasyonlar aynı anda yapılabilir. Kombinasyon kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Özellikle orta yaş erkeklerde saç ekimi, göz kapağı estetiği, bel bölgesinden yağ aldırma, (six pack) karın kaslarının görünümü, jinekomasti gibi operasyonlar yapılabilir.

KOMBİNE ESTETİKTE EN FAZLA KAÇ ESTETİK OPERASYON BİRLEŞTİRİLEBİLİR ?

  Yapılacak tahilillerde sağlık durumunda sakınca yok ise operasyon sayısının kısıtlaması yoktur. Bu iki ameliyatta olabilir, dört veya yedi ameliyatta olabilir. Tabi bu ameliyatların büyüklüğü ile ilişkilidir. Aynı anda vücudu riske atmamak, iyileşme sürecini de uzatmamak gerekir. Kombine estetik tamamen kişiye özel olarak planlanması gereken işlemdir. Eğer sağlık onusunda bir problemi yok ise aynı zaman da popo silikonu da olabilir meme ve bacak silikonu, kepçe kulak estetiği, burun estetiği de olabilir. Ameliyat sınırlaması yoktur sağlık durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

KOMBİNE ESTETİK AMELİYATLARI NE KADAR SÜRER ?

  Kombine ameliyatların süresi yapılacak kombine operasyonlara göre değişkenlik gösterir.

KOMBİNE ESTETİK AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRESİ UZAR MI ?

  En büyük kombinasyonlarda bile yani 5-6 operasyon olan kombinasyonlarda bile günlük sosyal yaşama katılmak, basit yaşama geri dönüş 1 hafta ile 10 günü geçmeyecektir.

KOMBİNE ESTETİĞİ ÖNCESİ/SONRASI FOTOĞRALARINI NASIL GÖREBİLİRİM ?

  Kombine estetik öncesi ve sonrası fotoğraflarını bize form doldurarak veya whatsapp’tan iletişime geçerek görebilirsiniz.


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği