+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
KALÇA ESTETİĞİ

KALÇA ESTETİĞİ

Kalça estetiği | Güzel kalça şekli nasıldır?

Ortaçağ Avrupa’sında yapılan heykel ve tablolarda geniş kalçalı kadınlar estetik ve güzellik simgesi olarak kullanılırken, günümüzde dar ve çıkık kalçalar güzel olarak değerlendirilmektedir. Popüler kültür de kişilerin beğenisini etkilemektedir. Günümüzde popo estetiği istemiyle estetik cerrahlara başvurular artmıştır. Şekilsiz ve büyük kalça hem bacak boyunu kısa gösterir hem de vücudun üst ve alt bölümleri arasındaki uyumsuzluğu arttırır. Latin kalçası denilen daha yuvarlak hatlı ve Afrikalılarda görülen daha çıkıntılı ve kaslı kalça yapılarının birleşimi ideal kalça yapısı olmuştur. Bu kalça yapısı söyle tanımlanabilir: Yuvarlak ve arkaya doğru çıkıntılı ama kasların belirgin olmadığı bir görünümde; yanlara doğru taşmayan, dar bir biçimde; üst-alt mesafesi kısa bir kalça şekli. Tüm diğer fiziksel özelliklerimiz gibi kalça yapısı ve şekli de genetik olarak taşınır. Eğer kalça yapısı güzel ise bunu korumak için egzersizler, bakım ve bilinçli beslenme yeterli olacaktır ama kalça yapısı genetik olarak kötü ise veya zaman içerisinde bozulmuş ise birtakım cerrahi yöntemlerle bu istenmeyen görünümler giderilebilir.

Kalça estetiği, hangi tür teknikler ile yapılabilir?

Liposakşın ile (liposuction) kalça şekli daha güzel ve kalkık yapılabileceği gibi, kalça protezleri ‘gluteal implant’ ile de daha feminen, daha diri ve çıkık bir kalça görünümü elde edilebilir. Bazı hastalarda hem liposakşın hem de kalça protezi operasyonunun kombine edilmesi daha iyi bir sonuç sağlayabilir. Ayrıca klasik bir yöntem olan kalça dikleştirme ‘buttock lift’ ameliyatı ile de kalça şekillendirilebilir.

Liposuction ( liposakşın ) ameliyatı ile kalça estetiği yapılabilir mi ?

Liposakşın operasyonunda sadece fazla olan kısımlardan yağ alınmaz, aynı zamanda istenilen kalça sekline ulaşmak için gerekli olan kısımlara yağ enjeksiyonları da yapılır. Böylelikle istenilen bölgeler daha dolgun, diğer bölgeler de daha dar ve şekilli yapılmış olur. Liposakşın ameliyatında 2-3 mm.’lik kanül girişleri dışında hiçbir iz bırakılmaz.

Kalça estetiği ameliyatında iz kalır mı?

Kalça protezi ameliyatlarında da belirgin iz kalmaz, izler hem çok küçük, hem de çok görünmeyen bir bölgededir.

Kalça estetiği ameliyatında kalça germe işlemi hangi durumlarda uygulanır?

Kalça germe ameliyatıyla aşırı sarkık olan deri ve deri altı dokusunun bir kısmı alınarak kalçanın daha diri ve daha toparlanmış bir görünüme ulaşması sağlanmış olur. Kalça dikleştirme ameliyatında, iç çamaşır altında gizlenen belirgin bir ameliyat izi kalması nedeniyle, Liposakşın ve kalça protezi gibi yöntemler (çok şiddetli şekil bozuklukları dışında) günümüzde klasik kalça kaldırma ameliyatının yerini almıştır.Kalça estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını nasıl görebilirim? Kalça estetiği fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?

Kalça estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek, kalça estetiği fiyatlarını öğrenmek için form doldurarak veya WhatsAapp'tan bize yazarak iletişime geçebilirsiniz.
 

Brezilya Poposu Nedir ?International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği