+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

ALIN GERME VE KAŞ KALDIRMA

Alın germe estetik ameliyatı nedir ?

Alın germe estetiği, alında belirgin olan yatay çizgiler, kırışıklıklar, iki kaş arasındaki dikey çizgiler ve kaşların kenarlarındaki kaz ayağı dediğimiz kırışıklıkların giderilmesi için yapılan estetik ameliyattır.


Alın germe ve kaş kaldırma

Alın germe estetik ameliyatı öncesi yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Estetik operasyondan bir hafta öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı gibi ilaçlar kullanılmaması, bitki çayları içilmemesi ve vitamin desteklerinden uzak durmasına dikkat edilmesi gerekir.

Alın germe estetik ameliyatında kaşların yeri değişir mi?

Alın germe estetik ameliyatında kaşların yeri değişir. Özellikle kaşların kulaklara yakın olan kısmı yukarıya doğru kaldırılır ki buda çekici görünüm elde etmemizi sağlar. Fakat erkeklere yapılan alın germe estetiği ile kadınlara yapılan alın germe estetiği farklıdır, erkeklerde kaş şeklini çok değiştirmemek gerekir. Alın germe estetik ameliyatında kaş şekli değişir ama iki kaşın birbirine baktığı yani burnun üzerindeki bölgesini kaldırmamak gerekir aksi halde şaşkın bir ifadeye neden olabilir.

Alın germe estetik ameliyatı ile şakak germe estetik ameliyatı kombine yapılabilir mi?

Alın germe (forehead lifting) estetik ameliyatı ile şakak germe (temporal lifting) estetik ameliyatı genelde kombine edilir. Ayrı ayrı yapılması çok daha nadirdir. Tek başına sadece şakak germe estetik ameliyatı yapılabilir fakat alın germe estetik ameliyatı yapılıyorsa şakak germe estetik ameliyatı mutlaka eklenmelidir.

Alın germe estetik ameliyatı için yaş sınırlaması var mı?

Estetik operasyonlarda yaş sınırlaması yoktur. Eğer sağlık açısından sıkıntı yoksa, ergenliği bitirmiş, yetişkin bir birey olması şarttır.  Diğer türlü operasyonun yapılıp yapılmayacağını yaştan ziyade mevcut problemin derinliği karar verdirir. Örneğin elli yaşındadır hiçbir kırışıklığı yoktur veya çok az kırışıklık vardır o zaman alın estetiği operasyonuna gerek yoktur. Fakat 35 yaşında mimiklerini çok kullandığı için derin çizgiler varsa bu operasyon endikasyonudur.

Alın germe estetik ameliyatı sonrasında olan tüm kırışıklıklar yok olur mu?

Alın germe estetik ameliyatı sonrası tüm kırışıklıkların yok olmaması daha doğal bir görünüme sebep olur. Alının pırıl pırıl, kusursuz hiç bir kırışıklığın olmadığı, ince kırışıklıkların bile giderildiği bir alın estetik operasyonunda yüzün geri kalan kısmı daha yıpranmış gözükeceği için yüz ile genel anlamda uyumlu bir sonuç planlanmalıdır.

Alın germe estetik ameliyatı sonrasında alında iz kalır mı?

Alın germe estetik ameliyatı endoskopik de yapılabilir, saçlı derinin içerisinden yada saçla alnın birleştiği yerdeki sınırdan yapılabilir. Genelde belirgin iz kalmaz, bu kişiden kişiye değişen bir şeydir. Alın estetiği saçlı derinin içerisinden yapılmasının ana amacı ise iz kötü iyileşir ise saçlar ile izi maskelemek içindir.

Alın germe estetik ameliyatı sonrası kaşlara istenilen şekil verilebilir mi ?

Estetik ameliyat sonrası kaşlara istenilen şekil verilebilir. Yüz ile uyumlu göz kapakları ve saçlı deri ile sınırlarının tespit edildiği kaşın kendi başlangıcı ile yani iki burun arasındaki kaşların birbirine bakan başlangıcı ile kulaklara bakan yan taraftaki çıkıntıları hesaplanır ona göre kaş kalkıklığı elde edilebilir. Tabi kişinin isteği de önemlidir bazen daha düz ve kalkık bir kaş arzu edilebilirken bazende daha yay gibi bir kaş istenilebilir. Bu birazda kişinin isteği ile ilgilidir.

Alın germe estetik ameliyatı sonrasında saçı dökülmüş olan kişilerde iz saklanır mı ?

Eğer saçları dökülmüş ise ve iz belirgin olmuş ise tekrar bir iz çıkarımı yapılabilir, iz üstüne saç ekimi yapılabilir.

Alın germe estetik ameliyatında hangi anestezi tekniği uygulanır ?

Alın germe estetik ameliyatında lokal anestezi altında da olabilir, genel anestezi altında da olabilir daha çok tercih edilen genel anestezidir.

Ameliyatsız alın germe yapılır mı ? Yapılır ise yöntemleri nelerdir ?

Ameliyatsız alın germe genelde yapılamaz yani ameliyatın sonucu elde edilemez ama dolgu, botolinum toksin ve cihaz uygulamaları ile daha güzel bir sonuç elde edilebilir fakat alın estetiği ameliyatının sonucu kadar başarılı olmaz. Nispeten bir fark yaratsa da kesin çözüm estetik operasyondur.

Alın estetiği sonrasında sargı/bandaj olacak mı ? Olacak ise ne kadar süre sonra çıkartılabilir ?

Alın germe estetik ameliyatı sonrası 1 ile 3 gün arası bandaj olabilir, yinede sosyal yaşantıya dönmek için hastanın 1 haftasını ayırması uygun olacaktır.

Alın germe estetik ameliyattan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Alın estetik ameliyatından sonra özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu yok, tabi ki darbelerden korunması gerekir, eğer sigara kullanan biri ise sigaraya hemen başlamaması gerekir. Onun dışında spesifik olarak dikkat edilmesi gereken unsur yoktur.

Alın germe estetik ameliyattan sonra normal yaşantıya dönme süreci ne kadar sürer ?

Estetik ameliyat sonrası hastanın normal yaşantıya dönmesi için kendisine 1 hafta ayırması uygun olacaktır.

Kas Kaldırma (browlift) Estetik Operasyonu Nedir?

Kaşların yapısı cinsiyete göre farklılık gösterir. Bayanlarda daha kavisli iken erkeklerde daha düz görünümlüdür. Kaşlar, gözler ve burun ile belirli oranlar ve açılar doğrultusunda bir ahenk içerisindedir. Gerek yapısal olarak, gerekse yaşlanmaya bağlı olsun düşük görünümlü kaşlar kişiye mutsuz ve yorgun bir görüntü verir. Kaşların normal şekline ve açılarına getirilmesi dinamik bir görüntü kazandırırken gözleri vurgulayarak bakışların da daha canlı ve etkileyici olmasına neden olur.

Kas Kaldırma Estetik Operasyonu Nasıl Yapılır?

Klasik alın germe ameliyatlarında olduğu gibi saçlı deriden yapılan ama daha küçük bir kesi yapılarak uygulanabildiği gibi  tam kas üzerinden veya üst göz kapağından girilerek yapılabilir. Kaş kaldırma estetik operasyonlarının kalıcılığı, iz kalıp kalmayacağı, istenilen kaş şeklinin elde edilme başarısı, lokal veya genel anestezi altında olması uygulanacak tekniğe göre değişir. Teknik seçimi ise hastanın ihtiyaçları, beklentileri, beraberinde başka operasyon uygulanıp uygulanmayacağına (göz kapağı estetiği, yüz germe, alın germe vb.) ve cerrahın bu tekniklerdeki tecrübesine göre belirlenir. Göz kapağı ve kas üzerinden girilerek yapılan kaş kaldırma operasyonlarında klasik tekniklerle kıyasla neredeyse hiç iz kalmaz ama kalıcılık süresi nispeten daha azdır.
 

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir ?


Alın germe estetik ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarını nasıl görebilirim? Alın germe estetik ameliyatı fiyatları ne kadar? 

Alın germe estetik ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek, alın germe estetik ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için form doldurarak veya WhatsApp'tan bize yazarak iletişime geçebilirsiniz.


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği