+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
Peki Güzel Bir Bacak Şekline Ulaşmak İçin Neler Yapılabilmektedir ?

Peki Güzel Bir Bacak Şekline Ulaşmak İçin Neler Yapılabilmektedir ?

Dr. Hasan Fındık Blog

Bacak Estetiği

Son yıllarda, bacak şeklinin daha güzel gösterilebileceği işlemlerin yapılabileceğinin bilinmeye başlanması nedeniyle, bacak estetiği için başvurular hızla artış göstermiştir. Bacak şekillendirmeye yönelik işlemler sonrası , mini etek, şort, tayt gibi daha işlem öncesinde giyilmek istenen ama giyilemeyen kıyafetlerle yeniden barışarak  istenilen giysiyi giyme rahatlığı ve özgürlüğü sağlanmıştır.

Bacak estetiği operayonlarıyla tabi ki her türlü şekilsiz bacak düzeltilememektedir; eğer şekil bozukluğu doğrudan iskelet sistemi ve kemiklerden kaynaklı ise başarı oranı maalesef yüksek olmamaktadır. Bacak şekilsizliği; eğrilik, incelik, kalınlık, asimetri, çarpıklık vb sorunlar eğer kemiklerden kaynaklı değilse o zaman başarı ve mutluluk oranı çok yüksek olmaktadır.

Peki güzel bir bacak şekline ulaşmak için neler yapılabilmektedir  ?

Güzel bacak demek; kasıktan ayak bileklerine kadar belirgin S şeklinde girinti ve çıkıntıların olmadığı, ayak bileği - diz bölgesi ve basen bölgesinin birbirleriyle uyumlu bir açı ve çap genişliği göstermesi, herhangi bir çarpıklığın olmadığı, cilt üzerinde kılcal varis ve selülit görünümünün olmadığı bacak şeklidir diye tanımlanabilir. Bu güzel görünüme ulaşabilmek için popo çevresinde, basende, kasıkta ve diz içlerinde çıkıntıya neden olan yağ dokuları yok edilebilir. Bununla birlikte eş zamanlı olarak özellikle diz içlerinde yani; dizlerin birbirine bakan bölgelerinde eğer çukurluklar var ise ; bu bölgelere de yağ enjeksiyonları yapılabilir. Ayak bileklerinde incelik ya da tam tersi kalınlık var ise bu bölgeler de uygun cap ve genişliğe getirilebilir.

Bazı durumlarda sadece yağ dokusunu şekillendirmek güzel ve düzgün bir bacak görünümü için yeterli olmayabilir ya da bacak eğriliği veya inceliği cok belirgin olmuş olabilir. Bu durumda calf implant ( bacak silikonu-bacak protezi) ile bacak görüntüsü cok daha güzel ve düzgün olarak şekillendirilebilir. Bacak silikonu operasyonu yaklaşık 1 saatlik işlemdir. Yağ dokusu şekillendirme işlemi de yaklaşık 1 saattir. Yağ dokusu işleminden sonra hasta aynı gün gidebilir ama bacak silikonu(calf implant- bacak protezi ) uygulanmış ise 1 gece hastanede kalması daha uygun olabilir.

 


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği