+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
Burun Estetiği Fiyatları | Rinoplasti (Rhinoplasty) Nedir ?

Burun Estetiği Fiyatları | Rinoplasti (Rhinoplasty) Nedir ?

Dr. Hasan Fındık Blog

Burun estetiği, rinoplasti (Rhinoplasty) olarak bilinen bir estetik uygulama şeklidir; burun şeklinde yapılan düzeltme, iyileştirme ve değişikliklere yönelik operasyonları içermektedir. Burun estetiği ameliyatında estetik açıdan yapılan değişikliklerin yanı sıra, burunda nefes alma sıkıntısı, burundaki eğrilik ya da kaza sonucu oluşan kırıklıklar, yaralanmalar vb. durumlarda ortaya çıkan problemler için de uygulanmaktadır.

     Burun estetiğinde amaç kişilerin yüz şekline ve yapısal özelliklerine göre, burun şeklinin yüze en uygun şekilde düzeltilmesidir. Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı sonrası kişiye eski burnunu aratmamalı ve mutlu etmelidir. İfade değiştiren, solunumu zorlaştıracak derecede yapılan küçültme ve değişiklikler ileride hem sağlık açısından hem de psikolojik açıdan problemlere sebep olmaktadır. Bu sebeple iyi planlama yapılarak doğallıktan çok ta uzaklaşmamak gerekir. Hem görsel hem fonksiyonel alanı kapsayan burun estetiği operasyonu bu özelliği ile bütün bir çalışma gerektirir. Bu genel anlamı ile  farklı sistemlerin bir arada yürütüldüğü bir operasyon demektir. Burnun yüzün merkezinde bulunması da burun estetiği (rinoplasti) ameliyatının risk seviyesini arttırmaktadır.
     
     Öncesinde detaylı muayene ve analiz yapılmalı. Kişinin yüz ve burun yapısı, bunların birbirlerine olan oranı iyi değerlendirilmeli ve elbette istekleri olabilecek seviyede göz önünde tutulmalıdır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte bilgisayar sistemlerinin üç boyutlu uygulamaları destekler hale gelmesi, burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı öncesinde, burun değişimini görmeye imkân sağlamaktadır ancak bunların sadece birer bilgisayar çalışması olduğunu ve kesinlikle birebir gerçeği yansıtmadığını unutmamak gerekir.

     Burun estetiği (rinoplasti) sonrası, kişiler için eski tip uzun tamponların kullanımdan kalkması veya çok çok azalması, bunun yerine nazal splint denilen minik materyallerin kullanılması konforu oldukça arttırmaktadır. Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı bitimde buruna termoplastik bir koruyucu konulur ve 7 gün boyunca kalması sağlanır. Bu koruyucu daha çabuk iyileşme  de erken dönem yaşanabilecek şişlikleri azaltmaya  yardımcı olurken, tüm bunlara rağmen, burun estetiği (rinoplasti) sonrası süreçte azami dikkat ve koruma gerektirir.

Burun estetiği fiyatları için form doldurunuz.


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği