+90 216 356 30 30
+90 549 525 85 10
Estetik Operasyon Fiyatları Belirleme Kriterleri Nelerdir ?

Estetik Operasyon Fiyatları Belirleme Kriterleri Nelerdir ?

Dr. Hasan Fındık Blog

         Hem güzel ve daha genç görünmek hem de sağlık problemlerini gidermek isteyen hastaların tercihi haline gelen estetik operasyonlar birçok farklı teknik ile hekimler tarafından uygulanmaktadır. Estetik fiyatları da estetiğe yönelen kişinin sıklıkla ilk aşamada düşündüğü bir etken. Teknolojik gelişmeler ile birlikte hem uygulanan tekniklerin hem de işlemlerin çeşitliliği kişiye sağladığı fayda ile doğru orantılı olarak artmaktadır; bu da hem hekim\klinik çeşitliliğini hem de fiyat çeşitliliğini doğurmaktadır. Bu çeşitlilik kişinin arzu ettiği işlem sonucuna ulaşmasının yüzdesini arttırmakta ve haliyle aklına fiyatlandırma konusu gelmektedir.Estetik operasyonların fiyatlandırma konusu ciddi bir meseledir ve belirlenmesinde birçok faktör rol oynuyor. Her hasta iyi bir doktor ister ancak iyi bir doktor demek, yüksek bir fiyat demek değildir, uzmanlığı artan hekimin elbette fiyat politikası daha farklı olacaktır elbette sadece bu söylenebilir. Uzmanlığın da sonucu etkileyeceğini varsayarsak bu faktör pozitif bir yansımadır. Zaman zaman yapılan kampanyaların sektörün sabit ya da dengedeki olayını olumsuz etkilediğini düşünecek olursak, fiyatta hekim\sonuç belirleyiciliğini daha da kabul edilebilir kılıyor.
         En çok tercih edilen yüz ve vücut estetiklerinin her biri farklı teknikleri dolayısı ile farklı fiyatlandırmalara sahip. Yeni bir teknik ile sunulan bir estetik operasyon fiyatlandırması popülerliliği sebebiyle yüksek fiyatlara gerçekleştiriliyor olabilir. Klasik bir tekniğin popüler bir hekim tarafından gerçekleştiriliyor olması fiyatta yine aynı yükselmeyi sağlar. Bir doktor alanında ne kadar başarılı ve bununla orantılı iyi bir isim yapmışsa fiyat skalası da o kadar yüksek olacaktır. Bunun dışında lazerli tedaviler ya da silikon ile vücut şekillendirme operasyonları gibi sarf malzeme kullanımı fazla olan işlemlerin ücretleri her zaman daha yüksektir. Özellikle kaliteli silikon fiyatları bu tür işlemlerin fiyatlarını belirlemede önemli rol oynar. Ameliyat olmayı arzu ettiğiniz bölgeden daha önce aynı ya da benzer işlemi geçirmiş olmanız da ameliyatı zorlastıracagından ilk defa ameliyat olan kişiye göre daha yüksek ücretler ödemenize sebep olur.
       Tüm bu faktörler ile birlikte hekime duydugunuz güven, aldığınız hizmetin kalitesi ve en önemlisi sizi mutlu ediyor olması gibi unsurları da göz ardı etmemeniz gerekir.


International Society of Aesthetic Plastic Surgery
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği